ceturtdiena, 2012. gada 7. jūnijs

Kanālmalas apstādījumi


Kanālmalas apstādījumu centrālā un būtiskākā dominante, protams, ir pats Rīgas kanāls, bez kura šādiem stādījumiem būtu pilnīgi cits raksturs un seja. Būtiskāki par visiem stājmākslas paraugiem ir paši stādījumi.

Te aug īsti retumi, piemēram, divdaivu ginks, kas ir vecākais koku pārstāvis uz Zemes. Šī suga uz zemes saglabājusies no 125 miljonus gadu sirmas senatnes, un iespējams, ka tās pirmo eksemplāru lapas ēduši dinozauri. Ginku viegli atpazīt pat nezinātājam – tam ir īpatnējas vēdekļveida lapas, kas rudenī krāsojas koši dzeltenas. Jāapbēdina tie, kas cenšas ievākt ginka sēklas cerībā izaudzēt jaunu koku – tas nebūs iespējams, jo mūsu ginks ir sievišķais eksemplārs un tam kvalitatīvu sēklu ražošanai nepieciešams vīrišķais apputeksnētājs.

Vēl šodien varam apskatīt 1900.gadā Georga Kūfalta stādīto Amerikas ragukoku, kas arī Latvijā ir vienīgais.

Īpašu uzmanību pavasaros sev piesaista spilgti dzeltenā krāsā ziedošā Fortina forsitīja, kas nāk no Ķīnas. Ziedu košumu pastiprina fakts, ka krūmam lapas plaukst pēc noziedēšanas. Iepretī operai pavasaros baltās kupenās grimst magnolijas, kas audzētas LVU botāniskajā dārzā, bet stādītas 70.gados.


Atpakaļ


Informācija ņemta no: Vides Vēstis, Eglītis M.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru